6 Aralık 2014 Cumartesi

5 Amazing Products / Denenmesi Gereken 5 Ürün


Merhaba millet,

İşte denemenizin çeşitli dergi ve bilirkişiler tarafından şiddetle tavsiye edildiği 5 ürün. 5'i de birbrinden meziyetli ve harika. Biri mutlaka sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde

İlk ürünümüz Tarte'den. Bu kaş boyası rengi ve yapısıyla kaşlara mükemmel şekil veriyor. Ayrıca, yüzde oluşabilecek yağı bloke edip 12 saat kalmasını sağlıyor. İçerdiği peptitlerden dolayı kaşları yumuşatıp koruyor. Şu anda sephorada da en çok satan ürünlerden biri.


Let arches stand out with tarte’s tinted brow gel, designed to deliver the perfect amount of pigment and hold for a professionally-groomed brow look that lasts. The wand applicator features tiny, hair-like bristles to create precise, filled-in brows. Infused with colored clay and an exclusive peptide blend, the waterproof gel formula naturally conditions and smooths the brows, reducing surface oil to lock in pigment for up to 12 hours. 

Gelelim ikinci ürüne, dudak kremi koleksiyonu olan birisi olarak konuşuyorum. Bu kadar iddialı bir ürünle uzun zamandır karşılaşmıyordum. Bu ürün hem dudaklardaki kırışıklığı önlemeye yardımcı oluyor (günde 2 kez kullanılması durumunda) İçerdiği yağlar ve vitaminlerden dolayı dudakları yumuşacık ve nemli yapıyor.
Sugar Lip Treatment SPF 15 blends reparative oils and waxes with real sugar, a natural humectant, for delectable and dependable moisture. Sweet and tart black currant oil, rich in plumping essential fatty acids, cushions the lips while antioxidant grapeseed polyphenols and vitamins A, C, and E provide protection from wrinkle-causing free radicals. It provides essential, year-round protection from damaging UV rays. 

Şimdi anlatacağım ürün beni en çok heycanlandıranlardan. Originsin bu ürününü kullananların % 98'i sabaha daha canlı ve taze bir cilt ile uyamdıklarını söylemişler. bu krem siz uyurken ölü deriyi cildinizden arındırarak alıyor ve cilt sabahları parlıyor.


Put dullness to rest. This night cream is fortified with a system of time-released resurfacers, minerals, moisture-rich replenishers, and vitamins C, E, and H to refresh and support naturally radiant morning skin. Relaxing aromas lull you to sleep and dry, dead layers slough away leaving skin looking bright and feeling refreshed. 


Görür görmez alacağım bir ürün de bare minerals'dan. Bu pudrayı cilt tonunuza göre seçiyorsunuz akşam yatağa gitmeden sürüyorsunuz. Sonra sabah bir kalkıyorsunuz ki gözenekler küçülmüş, cilt tonu eşitlenmiş ve parlak. E daha ne istiyorsunuz :)
This concentrated powder formula replenishes skin while you sleep so you'll wake up to the famous bareMinerals luminous glow. It dramatically reduces the appearance of pores, evens skin tone, and improves skin's texture. This treatment instantly diffuses imperfections for a range of complexions. And rest easy, it won't come off on your pillow.


Platinseverler, boyasız yaşayamayanlar, fönsüz duramayanlar lafım sizeeee. Bu ürünün tanımı ve internetteki binlerce insanın bu ürünü mucize diye nitelendirmesi beni cezbetti. Umutsuzca hasar görmüş saçları bile onarıp bakım yapan bu ürün o kadar yoğun ki; iki haftada bir kullanılıyor. Benim gibi fönsüz duramayanlar için birebir.

Repairs and strengthens hopelessly damaged hair
renewing blend of Polymers, Elastins, Amino Acids and Collagen
Creates an internal framework within the hair shaft to restore integrity
Use once every two weeks to reinforce hair that has been chemically damaged or abused by thermal styling appliances


In this post all product definitions are taken from www.sephora.com  and www.amazon.com 
Love,


Pin It

0 çok değerli yorum:

Blog Widget by LinkWithin