26 Ekim 2012 Cuma

La Roche Posay BB Cream (Light)

Please scroll down to read in English...

BB krem fanatikliği her yanımızı sarmış durumda. Peki nedir BB Krem?

BB krem beauty balm ya da blemish balm kelimelerinin ilk harflerinden oluşan güzellik kremi ya da sivilce kremi anlamlarına gelmektedir.

Aynı anda bir çok özelliği bünyesinde barındırdığı için de popülaritesi everest dolaylarındadır...

Leke giderici
Sivilce iyileştirici
Güneş koruyucu
Kapatıcı,
Nemlendirici
Anti-aging bilinen en yaygın özellikleri...

Gelelim LRP'nin BB kremine...

Kremi elinize ilk alıp açtığınızda harika fresh bir kokuyla karşılaşıyorsunuz. İlk anda likit gibi duran ama sürerken kremsi bir yapıya sahip olduğunu farkediyorsunuz. Doğruyu söylemek gerekirse kapatıcılığı hafif olmasına rağmen bu kremi sürüp dışarıya çıkmaktan kendimi alamıyorum.

Bu parabensiz, yağsız küçük güzellik ürünü bir çok kadının beğeneceği şekilde tasarlanmış. Eğer yoğun bir kapatıcılığa ihtiyacınız yoksa LRP güveniyle, tek adımda bu işlevsel nemlendiriciyi yüzünüze sürüp çıkabilirsiniz.

Ben altına güneş koruyucusu sürüp kullanmayı denedim ve çok parlama yaptı. Kendi başına sürdüğümde ise biraz kuruma sorunu yaşadım. Ancak LRP Hydraene ile kullandığımda hastası oldum.

Henüz sivilce iyileştirici ve cildi tek ton edici özelliklerini görmedim. Onun için zamana ihtiyacım var sanırım :D

Hassas ciltlerin de kullanabileceği bu ürün eczanelerde 37 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satılıyor. İhtiyacınız olan azıcık bir ürün. Aylarca kullanabileceğiniz miktar var içinde (ortalama 6 ay)

Kısacası ben çok sevdim sizin de denemenizi tavsiye ederim çünkü sevme olasılığınız oldukça yüksek :)

Dipnot: BB krem 20 spf ve doğal termal su içeriyor. Ayrıca pembe alttonlu bir rengi olmasına rağmen sarı alttonlu kızlarda da güzel sonuç veriyor.

Tüm resimler doğal gün ışığında çekilmiştir!

Harika bir bayram geçirmeniz dileklerimle, 
Çooook mutlu olun, mutlu kalın

Photobucket


I know most of you must be sick of hearing these BB creams but I hope you will like this post! This bb cream has moisturizing, unifying and protecting skin properties. 

For reference i have a very problematic skin with discolorations and acne scars (hate my freckles too :( ) Plus my skin type is combination in the summer and dry in the winter.

However I really like this BB cream even its coverage is very light. This cream has a very clean scent (which I love), 20 SPF and soothing properties too!

I tried o use this over my sun protection and made my skin look very greasy. Then I used it alone (on bare skin) and did not moisturize my very dry skin (because of tretin) and settled in my pores. So finally i tried this with LRP Hydraene moisturizer and love how it looked on my face. Lightly covered with a fresh look!

So if your skin is not very dry or oily you can enjoy using only one product for

anti-aging
unifying
moisturizing
and soothing properties

This comes in two shades light and medium. I am NC 25 (in the summer) and NC 20 in the winter. Light is a good choice for me but darker skinned girls should choose medium shade. When I first opened the tube I thought this would not match my skin since it is pink based colour. But it really did not look strange on my yellow based skin color. Yet it looked good.

Although I could not wear this alone, I will keep buying it because of its superb properties like skin perfecting anti-dull comlexion

BTW it is suitable for all skin types and can be used as a make-up base,

Love,
PhotobucketPin It

2 çok değerli yorum:

Mihaela Pojogu dedi ki...

look interesting, so far I use from Garnier and I like it:)

SaR dedi ki...

Miha.ela I also tried Garnier's BB cream. It is really good for pink undertoned skins but this is better for my skin. Besides LRP is a great brand :) Thanks for your comment
xxx

Blog Widget by LinkWithin