1 Temmuz 2013 Pazartesi

MAC Matchmaster Foundation # 2.0 Swatch & Review (Yorum)

Please scroll down to read in English

Herkese merhabalar...

Beni takip edenler bilir bugüne kadar 2 fondötenle aşk yaşadım.

1. Giorgio Armani Luminous Silk Foundation
2. Clarins Everlasting Foundation

Armani ne yazık ki Kıbrıs'ta yok :( Clarins'in kullandığım tonunu da her zaman bulamıyorum. Ben de MAC'a pek de fondötenlerini sevmesem de el atmak istedim.

Güney Kıbrıs'taki MACe gidip dolaşırken ordaki makyöz bana bunu tavsiye etti. Ben kendime 1.5 numaralı tonu uygun görmeme rağmen ısrarla bana 2yi sattı. Zaten makyözleri anlamış değilim. İlla yarım ton daha koyu görünen tonu öneriyorlar. Ben NC 20-25 tonlarının arasında bi insan olmama rağmen kadına derdimi anlatamadım ve dedim ki heralde bi bildiği vardır. Hata bende tabi. Dün de gittim dedim ki koyu geldi verdiğiniz ton hala ama sizin tonunuz bu diyor neyse....

Bu arada bu ton sarımsı gibi görünse de içinde tutunculuk da var hatta bunu fotoğraflarda da görebilirsiniz!

Fondöten kapatıcılık olarak orta-iyi arasında, kıvamı likit. Formülü biraz ağır. Yani yüzünüzde fondöten olduğunu her an hissediyorsunuz.

Sivilceye müsait bir cildim olmasına rağmen bende öyle bir sorun yaratmadı. En sevmediğim özelliği de gün içinde cildinize dokunduğunuz anda elinize bulaşıp her tarafı kirleten bir yapıda olması.

Kapatıcılığı dışında hiçbişeyini sevmedim diyebilirim. Hatta yoğun bir hayal kırıklığı. Almak isteyenlerin aklında bulunsun sürünce ciltte yarım ton daha koyu duruyor bu fondöten. Fiyatı 34 Euro. Bir daha alacağım bir fondöten asla değil!


ÖNEMLİ NOT: Tüm fotoğraflar doğl gün ışığında ve flaşsız çekilmiştir.Hey Folks!

If it is liquid foundations I have two HGs which never fail for me:

1. Giorgio Armani Luminous Silk Foundation
2. Clarins Everlasting Foundation

However it is not easy to find GA and Clarins in Cyprus so I decided to buy stg easy to fiind: MAC.

Actually I do not like MAC's foundations since I think they r way too heavy for me. But anyway i needed to find one so I visit MAC.

MAC's MUA matched me to shade 2 which I insisted that it is dark for me she told that 2 is my shade. So I bought it. Annnd buying it was a big mistake cos shade 1.5 would be better for me. I d have bought shade 1.5. IMO, all MUAs like darker makeup on skin. I dont know why!!! Anyways

Let's come to the review...

Overall, I did not like the foundation. Its formula is heavy and smells like a chemical. Its coverage and staying power is great. Besides it did not break me out. On the other hand the shade is weird because it s both yellowish and orangey. Plus if you touch your face mistakenly you immediately have to wash your hand(s) cos everywhere u touch will be stained!!! And I hate the feel and look of " Yes I wear foundation".

BTW this foundation turns darker on face

I won't buy this again. NEVER!

Love,
 photo fash-001.jpg

Pin It

0 çok değerli yorum:

Blog Widget by LinkWithin