18 Nisan 2009 Cumartesi

Alba Botanica Green Tea Sunscreen SPF 30++Malumunuz güneşin yararları olduğu kadar zararları da var. Benim gibi sıcak yerlerde yaşayanlar (özellikle de yılın 9 ayının sıcak olduğu yerler gibi; bknz KKTC) güneş korumasına ihtiyaç duyarlar. Hatta peynir ekmek gibi tüketirler.

Bildiğiniz gibi güneş korumaları bir çok kimyasal ürün içerdiğinden yeterince masum olamıyorlar. Ama neyse ki artık organik ürünler var ve bu problemin çoğunu aştık. Alba Botanica cosmeticsdatabase de 2 puanını alan ve çok sevilen bu güneş korumasını yarattı!! Bu koruma hepimize gereken koruma olarak 30'un üstünde bir koruma sağlıyor. Kokusu o kadar da güzel değil ama sample yolladığım bir arkadaş kokusunu sevmiş. Genel olarak dokusu hafif değil el kremi kıvamında ancak yüze sürüldüğünde rahat dağılıyor. Hatta 2-3 dk sonra sanki hiç bişey sürmemişsiniz gibi oluyor Herhangi bir ağırlık hissi oluşturmuyor. Tüpü geri dönüşümlü ve şirin ama yine de pompalı veya kontrolü daha kolay bir güneş koruması tercih ederdim

Bu kremin sample'ını toplam 3 kişiye verdim ve 2si iherbten sipariş verdi. Çocukları olan bir arkadaşın ise bu markayı beğendiğinden Alba'nın çocuklar için mineral güneş korumasından sipariş verdi.

Alba B. güneş koruma ürnlerinin en önemli özelliklerinden biri de bir çok isteğe cevap veren güneş korumaları üretmesi. Buraya , buraya ve buraya tıklayarak kendi sitesini de incelerseniz bana hak vereceksiniz. Üstelik ebay veya iherbte kolay bulunan ürünlerinin fiyatı ise 5 ile 11 dolar arasında değişiyor. Organik, doğal ve ucuz. Başka ne isteyebiliriz ki.

Bu notu sık sık düşeceğim bu aralar yüzden anlayışınıza sığınıyorum. iherbte kargo halâ indirimli ve DEM398 kodunu girerseniz de 5 dolarlık bir indirim alacaksınız. Sonra söylemedi demeyin :)

Öptümmm
Pin It

11 çok değerli yorum:

esra dedi ki...

saroşummmm bu ikinci mesajım bu ürüne eğer ilki daha sonradan gelmzse diye tekrar yazıyorum :))
diyodum ki tam benlik konular her zaman ki gibi bu ürünüde çok sevdim yine mutlaka bunu almalıyım hissi doğdu bende :))
antalya da 5 yıl yaşadım ama güneşlenme haricinde güneş kremi kullanmadım ve çok kızıyorum kendime cildime hiç önem vermedim :((şimdi ankara gibi bir yerde güneş kremi sürmeden evden çıkmıyorum :))eğer hafif bir krem ise günlük de kullanılır değilmi bu krem??

esra dedi ki...

saroşummmm bu ikinci mesajım bu ürüne eğer ilki daha sonradan gelmzse diye tekrar yazıyorum :))
diyodum ki tam benlik konular her zaman ki gibi bu ürünüde çok sevdim yine mutlaka bunu almalıyım hissi doğdu bende :))
antalya da 5 yıl yaşadım ama güneşlenme haricinde güneş kremi kullanmadım ve çok kızıyorum kendime cildime hiç önem vermedim :((şimdi ankara gibi bir yerde güneş kremi sürmeden evden çıkmıyorum :))eğer hafif bir krem ise günlük de kullanılır değilmi bu krem??

Adsız dedi ki...

Saroşum senin bloguna tek kelimeyle bayılıyorum. Her yerde olmayan, enteresan ve benim için en önemli kriterlerden biri olan güzel ambalajlı ürünler tanıtıyorsun. Günde bikaç sefer açıp bakıyorum yeni birşey eklersen kaçırmayayım diye. Benim gibi tembellik etme hep yaz. Bu ara nemlendirici alacağım da bekliyorum daha neler yazacaksın diye :)

SaR dedi ki...

Esoşum öncelikle krem çok hafif ama yapısı shiseido kadar hafif değil. Yüz için ideal ama vücut için pek kullanışlı değil. Doağlcılar için süper bir ürün ama.

Kozmo çok sevindim güzel sözlerin, çok teşekkür ederim. Güzel ambalajlı şeylere bayılıyorum. Kendimi tutamıyorum :) Nemlendirici çok hassas bir konu yakın zaman içinde tanıtacaklarım var. Senin özel bir isteğin varsa bana email atabilirsin. Böylece senin için daha erkene alabileceğim nemlendiriciye bakarız.

b''s dedi ki...

Saroş'um bunu bana yollamış,Enişte el koydu ama:( hem güneş kremi arıyorduk ona,bir de organik olunca kaçırmadı tabi...Bende sipariş veriyorum şimdi verdiğin adresten çok çok teşekkür ederim,süper ürün!!

Özge dedi ki...

Saro'şum, İherb'e baktım,fiyatı çok uygun ya;)))Hem de puanı 2; sanırım ben bunu alacağım;)))
Sen memnun kaldın mı bu üründen, yüzde dağılımı kolay mı ve beyazlık bırakıyor mu yüzde? Kimi organik ürünler- hatta çoğu- yüzde zor dağıldığı ve ağırlık hissi verdiğinden önce sana sorayım dedim.

Adsız dedi ki...

KArgo indirimli diye almayı düşünen aradaşları uyarayım. iherbten bu güneş kremi ve bu sitede tanıtılan bir peeling ve bir yüz maskesini aldım. ve indirimli olan dhl ile istedim. dhl bu ürünleri tıbbi malzeme kabul edip gümrüğe tabi kıldı. ve 150 tl sabit bir ücret ne ücreti olduğunu tam hatırlamıyorum artı ardiye masrafaları ile 200 küsür bir para istediler. ve istanbula gidip havalimanından alıcakmışım. sözün özü dhl ile bu ürünleri iherbten almayı düşünüyorsanız iki kere düşünün arkadaşlar.

seda

Özge dedi ki...

Seda'cığım, vallahi gözüm korktu ya:(((( Vazgeçtim birden:(

Geçmiş olsun canım ya, ne yaptın; aldın mı gümrükten?

Adsız dedi ki...

Hayır Özge alamadım. Gümrüğün neden tıbbi ürün olarak nitelediklerini de öğrendim. Meğer firma içindekiler ne olursa olsun belgeye Kişisel kullanım için besin ilavesi yazıyormuş. Ve supplementlerinde ülkeye girebilmesi için sağlık bakanlığından filan onay gerekiyormuş.Gümrükten almaya çalışmıycam.Çünkü dhl görevlisi 200-300 lira bedel ödersiniz dedi.iherble diyaloğa geçtim bakalım ne olacak sonucu.

Seda

sunshine of life dedi ki...

canım benimde kutu içeriğim vitamin desteği olarak görünüyor ama kargom teslim edildi.memurun aziliği sanırım

camellia dedi ki...

kıslarrr bende bu ürünü almaya karar verdim.saroş öle güzel anlatmış ki etkilenmemek elde değil:)hemde organik.saroşhum saol cnm,bu ürünü sen olmazsan hiç bilmezdim.

Blog Widget by LinkWithin