11 Aralık 2010 Cumartesi

Classics Oje & Black Label Lipstick in Princess

Reviews in English is stated below the photos

Classics Oje:

Herkesin de bildiği çok ucuz ama güzel renkleri olan bir marka classics. Ben en çok ojelerini beğeniyorum ama farları, rujları vs. de var. Elimde gördüğünüz ojenin 4. günü, hala soyulma olmadı. Üzerinde sally hansen diamond shine olduğunu da eklemeliyim ama. Bu oje bazı için yorumumaa şuradan ulaşabilirsiniz. Benim almaya hep devam edeceğim bir markadır. Ucuz ve güzel. Sürümü rahat ve asetonla da kalıntı bırakmadan temizleniyor.

Gelelim NYX Black Label Lipstick Princess'e. Zaten çok beğeniyorum bu seriyi bu ruju da öyle, sürümü desen yumuşacık kremsi, kokusu da güzel. Kalıcılığı harika değil (yemekle birlikte sona eriyor) ama rengini beğenen zaten o problemi görmezden gelebilir. Barbie pembesi isteyenlere duyurulur...


Photobucket
Photobucket


Gals,
Classics is a Turkish cosmetics brand. This brand offers various products but especially trendy nail polish colors. Nail polish prices is really really cheap (bargain)0.60 USD but this gives you more than you pay. If you have chance to buy this line of nail polishes don't miss it since you absolutely will love this. Besides you can buy 20 nail colors for 12 USD ;) In this photo it is a lovely pinkish color (blue based). In this link, you can see base and top coat that I've been using for 2 months and it really works! Please click here for the review of top coat

As you may all know NYX- Blac Label Lipstick.

My beloved lipstick brand: NYX and they deserve my admiration. Black label lipsticks are all creamy and moisturizing this is why I love them most. This princess is a barbie doll pink, without any shimmer or sheen.


Reasons why I love all NYX BLLHighly pigmented, offers wide range of colors, applies evenly and smooth, stays put until you eat, doesn't dry out my lips, and beautiful finish.

Pin It

0 çok değerli yorum:

Blog Widget by LinkWithin